Teljeskörű szolgáltatás az elavult kötöttpályás járművek begyűjtésére és újrahasznosítására

A kötöttpályás járművek lebontása mind műszaki, mind környezeti szempontból valódi kihívást jelent. Nagyon kevés társaság rendelkezik a teljes folyamatot lefedő szakértelemmel, amely logisztikai feladatokat, leszerelést, azbeszt-eltávolítást, anyagbegyűjtést és újrahasznosítást, valamint nem újrahasznosítható hulladék kezelést foglalja magában.

Egyedülálló, referenciaként szolgáló kezelőlétesítmény Franciaországban

A kötöttpályás eszközök kezelésére a Veolia különleges tiszta teret hozott létre, ahol az azbeszt eltávolítása a környezettől hermetikusan elzárva, a részecskék eltávozása nélkül valósul meg. A Troyes közeli Torvilliers-ben található ultrabiztos létesítményt az üzem ellenőrzését végző állami felügyelőszerv „referenciaként szolgáló létesítménynek” minősítette.  

A telephelyre kerülő kocsik az ülések és a lépcsők leszerelése után a tiszta térbe kerülnek, ahol az azbeszt eltávolítását az erre speciálisan kiképzett szakemberek végzik el.  

 

97 százalékos anyaghasznosítás

Ezután kerülhet sor a szennyezésmentesítésre. A Veolia zárt körben működő rendszert vezetett be a maratás és a szennyezésmenetsítés során használt víz kezelésére, biztosítva ezáltal, hogy az egy szerelvény tisztítása során használt víz csakis szűrés és kezelés után legyen ismét felhasználható egy másik szerelvényhez.  A lebontás utolsó szakasza a karosszéria feldarabolása és az ablakok kivétele. A különböző fémeket szétválogatják, majd újrahasznosítják.

A Veolia az elővárosi forgalomban használt szerelvények anyagának 97 %-át hasznosítja új anyagok - így 85 százalékban acél, 10 százalékban egyéb fémek (réz, inox, alumínium) és 2 százalékban más anyagok (üveg) előállításához. Az anyaghasznosításnak köszönhetően csökken az erőforrásoktól és a nyersanyagpiactól való függés.

 

 

Pascal Tissot
A Bartin Recycling, a Veolia lebontási projektekkel megbízott leányvállalatának vezérigazgatója

„Ez a szerződés az első a maga nemében Franciaországban. Tökéletesen érzékelteti a lebontás műveletének összetettségét, amely a folyamat minden lépése során nagyfokú műszaki felkészültséget, teljes körű biztonságot és nyomon követhetőséget tesz szükségessé, a környezet minél hatékonyabb védelme mellett.”  

 

Legfontosabb számadatok

  • 317 lebontott és újrahasznosított szerelvény
     

Előnyök az ügyfél számára

  • A kötöttpályás járművek gyűjtőhelyre szállításától a másodlagos nyersanyagok újrahasznosításáig a teljes folyamatot lefedő szolgáltatás
  • Anyaghasznosítási arány optimalizálása
     

Megoldások

  • Lebontás
  • Azbeszt-eltávolítás
  • Szennyezés-mentesítés
  • Anyaghasznosítás